Życie to przygoda (również po 60-tce)

Czy wiecie, że Almatur to najdłużej działające biuro podróży w Polsce? Na swoją pozycję pracujemy od 60-ciu lat! Przez ten czas kilka pokoleń przemierzyło z nami świat wzdłuż i wszerz.

Przez lata zmieniały się kierunki wyjazdów, charakter imprez i otaczający nas świat, a my wraz z nim. Nie zmieniło się jedno – byliśmy pionierem turystyki studenckiej i młodzieżowej i do dziś propozycje dla młodych klientów stanowią zasadniczą część naszej oferty, plasując Almatur na pozycji lidera wśród organizatorów turystyki młodzieżowej

Lider w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży

Almatur jest największym w kraju organizatorem wypoczynku dzieci i młodzieży. Corocznie blisko 25 tysięcy młodych ludzi wyjeżdża z nami na wakacje. Wśród nich coraz większą grupę stanowi młodzież polonijna.

Na lato 2016r. przygotowaliśmy ponad 400 obozów tematycznych w 58  miejscowościach na terenie całego kraju. W ofercie znajdują się również zagraniczne obozy młodzieżowe i kursy językowe w kilkudziesięciu państwach świata.
Kluczem do sukcesu w tej grupie wiekowej jest atrakcyjny program – młodzi ludzie nie mogą się nudzić!
Stąd szerokie spektrum aktywności i zajęć tematycznych prowadzonych zawsze przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów i wychowawców, często również pod okiem wybitnych polskich sportowców czy trenerów.
W ofercie można znaleźć najbardziej popularne dyscypliny sportu: piłka nożna, siatkówka czy koszykówka, tenis, pływanie, ale także np.: windsurfing, żeglarstwo, triatlon, sporty walki czy też jazda konna.
Dla młodych artystów przygotowaliśmy szeroki wybór kolonii i obozów rozwijających zainteresowania plastyczne, fotograficzne, aktorskie, taneczne, wokalne i muzyczne.
Zwolennicy większych dawek emocji mogą wziąć udział w licznych obozach paintballowych i ASG, podczas gier strategicznych w terenie, czy tez zajęć z orienteeringu czy survivalu.
Z myślą o najmłodszych uczestnikach (oraz o spokoju ich rodziców) stworzono specjalne, przyjazne i komfortowe programy kolonijne oznaczone hasłem Klub Urwisa.
Szansę poprawy kompetencji językowych, w nie skrępowanym rygorem szkolnym środowisku, dają liczne kursy i obozy językowe - w kraju, ale przede wszystkim za granicą.

Coś dla żaka

Największym przeobrażeniom uległ model turystyki studenckiej. Możliwość samodzielnej rezerwacji i zakupu praktycznie każdego elementu pakietu turystycznego w dowolnym miejscu na świecie, okazały się szczególnie atrakcyjne dla studentów.
Ale i dla nich Almatur ma ciągle coś do zaproponowania. ISIC – objęta patronatem UNESCO międzynarodowa legitymacja studencka, została stworzona z myślą o podróżujących studentach. Upoważnia do kilkudziesięciu tysięcy zniżek na całym świecie. Korzysta z niej blisko 5 milionów studentów z ponad 100 krajów (w tym blisko 100 tysięcy z Polski) rocznie.
Wśród atrakcyjnych propozycji znajdują się również programy edukacyjne Internship i Work&Travel.

Turystyka niebanalna

Mamy też atrakcyjne propozycje dla dorosłych podróżników, szczególnie tych, którzy lubią bogaty program
i chcą zobaczyć jak najwięcej. Almatur kieruje swoją ofertę do osób aktywnych i ciekawych świata – „Przede wszystkim zwiedzamy”! Profesjonalna kadra pilotów we współpracy z lokalnymi partnerami biura, umożliwią poznanie zwiedzanych miejsc z unikalnej perspektywy.
Dla koneserów unikających przemysłowego „all inclusive”, proponujemy egzotyczne eskapady do najpiękniejszych, położonych z dala od turystycznych szlaków miejsc.
Proponujemy małe grupy, polskiego pilota, a przede wszystkim codzienne obcowanie z lokalną przyrodą, cudami natury i architekturą.

Podziel się z nami swoimi wspomnieniami

Przeżyłeś pasjonującą przygodę z Biurem Podróży I Turystyki Almatur? Czekamy na wasze zgłoszenia w okolicznościowym konkursie. Najlepsze zgłoszenie nagrodzimy, a wszystkie wyróżnione opublikujemy na tej Stronie. Już dziś możecie do nas pisać korzystając z zakładki kontakt. Dziś zapraszamy do szybkiej, wesołej retrospekcji.

Nasze wspomnienia

Świętuj z nami 60 lat naszego biura

Almatur powstał 4 października 1956r. Mamy nadzieję,  że w tym jubileuszowym dla nas roku spotkamy się nie tylko na wspólnych turystycznych szlakach, ale że zechcecie Państwo również uświetnić swoją obecnością nasze liczne imprezy okolicznościowe- gorąco zapraszamy ! 

Plan obchodów 60-lecia